Vykurovacie systémy

Pic 1

Kontakty

JM ktn - servis, Žilina

Bytčická 30
010 01 Žilina

IČO: 34715584
tel./fax: (+421) 41 500 1785
e-mail: jmktn@jmktn.sk
web: www.jmktn.sk


Podlahové vykurovanie

Podlahové vykurovanie patrí k nízkoteplotným systémom. V porovnaní s klasickými radiátormi využíva nižšiu prevádzkovú teplotu,  ktorej rozdiel môže byť až 40°C. Vďaka tejto vlastnosti patrí medzi systémy s nižšou energetickou náročnosťou, čím šetrí celkové náklady vykurovaného obytného,kancelárskeho alebo výrobného objektu.

Podlahove kurenie

Ďalšou výhodou  tohto kúrenia je väčšia plocha s akumulačnou schopnosťou, z ktorej sa potom odovzdáva teplo do okolitého prostredia. Týmto spôsobom sa okrem podlahy teplo odovzdá aj nábytku, stenám, ale aj ľuďom na nej stojacím. Preto pri používaní podlahového vykurovania v miestnosti môže byť pocitová teplota vyššia ako pri použití vykurovania s radiátormi, aj keď je teplota v miestnosti nižšia.

Na rozdiel od radiátorov, ktoré zaberajú značnú časť priestoru, podlahové vykurovanie nezaberá užitočný priestor a neznižuje estetickosť priestoru.

Podlahove kurenie

V prípade záujmu zákazníkov je možné navrhnúť a realizovať aj kombinovaný systém vykurovania, v ktorom  spájame podlahové vykurovanie s radiátorovým v susedných miestnostiach i v jednej miestnosti. Toto je možné len dodaním kvalitných materiálov a použitím správnych technologických postupov.

Pracujeme s podlahovými systémami značiek:

  • REHAU
  • UNIVERSA
  • GABOTHERM,
  • GIACOMINI.

 Zdroj: www.jmktn.sk/podlahove-vykurovanie