Vykurovacie systémy

Pic 1

Kontakty

JM ktn - servis, Žilina

Bytčická 30
010 01 Žilina

IČO: 34715584
tel./fax: (+421) 41 500 1785
e-mail: jmktn@jmktn.sk
web: www.jmktn.sk


Radiatorové vykurovanie

RadiatorPri tomto systéme vykurovania sa okolitý vzduch zohrieva prostredníctvom vykurovacích telies a následným prúdením sa teplo prenáša po celej miestnosti.  

Hlavnou výhodou je malá tepelná zotrvačnosť, rýchle odhalenie a odstránenie poruchy vykurovacieho telesa. Ďalšou výhodou je vysoká variabilita celého vykurovacieho systému (napr. po zateplení objektu), ktorého nastavenie je možne zmeniť podľa nových požiadaviek.    

Rebríkový radiatorRadiátorové vykurovanie nie je vhodné do vysokých priestorov, kvôli nerovnomernému rozloženiu teploty, a to vyššej pri strope a nižšej v pobytových častiach. Tento efekt zvyšuje náklady na kúrenie.  

Najpoužívanejšími radiátormi na Slovensku sú KORADO, vyrábané firmou US-STEEL KE.

Radiátorové kúrenie je možné využívať v kombinácii s podlahovým kúrením, pričom radiátorové kúrenie sa používa  v miestnostiach, kde obyvatelia spávajú (napr. spálne a detské izby) a podlahové kúrenie v ostatných miestnostiach (napr. obývačka, kuchyňa). Kúpelňa je dobrý príklad, kde sa môže kúrenie skombinovať pre príjemný pocit teplej podlahy na bosú nohu a praktické sušenie vecí na radiátoroch.  

Zdroj: www.jmktn.sk/radiatorove-vykurovanie